ZATRZYMANIE SPRAWCY UGODZENIA NOŻEM PRZECHODNIA. W AKCJI POLICYJNI KONTRTERRORYŚCI

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podczas bójki bardzo poważenie zranił przechodnia, uciekł z miejsca zdarzenia i zabarykadował się w mieszkaniu.


Wczoraj ( 26.06.br.),  po godzinie 17 krakowskie służby otrzymały informację o ciężko rannym mężczyźnie w okolicy ulicy Grota Roweckiego. 38-latka  z ranami kłutymi zabrano do jednego z krakowskich szpitali, gdzie rozpoczęła się  walka o jego życie. Będący na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło chwilę wcześniej, gdy jadący rowerzysta potrącił psa spacerującej pary. Właściciel psa zwrócił uwagę rowerzyście. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie rowerzysta rozpylił gaz w kierunku mężczyzny, a następnie uderzył go kilkukrotnie ostrym narzędziem,  po czym uciekł. Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza zabezpieczała ślady, monitoring, rozpytywano świadków bójki, zabezpieczano również nagrania z telefonów komórkowych.  Bardzo szybko ustalono, tożsamość sprawcy jak również gdzie mieszka. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu.  Z uwagi na to, że  był bardzo pobudzony  i komunikaty prasowe mogły wywołać u niego agresję przeciwko sobie, policja nie informowała mediów o bieżących działaniach.   Na miejscu pojawili się natomiast  policyjni negocjatorzy, policjanci OPP, jak również policyjni kontrterroryści. Blok został otoczony funkcjonariuszami. Gdy policjanci szturmowali drzwi do mieszkania sprawcy, ten z nożem wyskoczył z mieszkania przez okno (parter). Tam został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To 24-letni mieszkaniec Krakowa. Dzisiaj będzie najprawdopodobniej przewożony do Prokuratury.
Mężczyzna ten kilka dni temu ( 21.06.)  zaatakował kierowcę MPK . Tego dnia około godz. 20, 30 policjanci interweniowali na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie,  gdzie jak ustalono rowerzysta, miał blokować przejazd autobusu, a następnie miał uderzyć pięścią (w której trzymał nóż  ) w twarz kierującego autobusem MPK. 24-latek został wtedy zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

źródło: Malopolska Policja