Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wspierają kolegów podczas Pol’and Rock Festival 2023

3 sierpnia rozpoczęła się jedna z najważniejszych muzycznych imprez w Polsce — Pol’and Rock Festival 2023. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się na terenie lotniska Czaplinek — Broczyno w województwie zachodniopomorskim, a policjanci z Krakowa przybyli na miejsce już 31 lipca, aby wspomóc swoich kolegów z województwa zachodniopomorskiego w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom festiwalu.

Pol’and Rock Festival, wcześniej znany jako Przystanek Woodstock, jest corocznym świętem muzyki gromadzącym miłośników różnych gatunków muzycznych z całego kraju i zagranicy. Impreza cieszy się ogromną popularnością ze względu na swój unikalny charakter. Tegoroczna edycja festiwalu przyciągnęła szczególną uwagę, ponieważ odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na obszarze festiwalu, zachodniopomorskich policjantów wspierają koledzy z komend wojewódzkich z Krakowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Kielc,  Łodzi, Opola, Poznania, Radomia, Warszawy i Wrocławia, oraz BOA, GSP i BK KGP.

Wymiana wiedzy i doświadczeń między policjantami wzbogaca również metodologie pracy i zwiększa efektywność działań. Partnerstwo to jest dowodem na doskonałą współpracę między różnymi jednostkami Policji, które dążą do wspólnego celu — zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu uczestnikom Pol’and Rock Festival 2023.

Krakowscy policjanci, doświadczeni w zapewnianiu bezpieczeństwa na masowych imprezach, przybyli na teren lotniska Czaplinek — Broczyno z profesjonalnym podejściem i gotowością do działania. Ich zadaniem jest patrolowanie  różnych miejsc festiwalu, monitorowanie tłumu i reagowanie na potencjalne sytuacje zagrożenia. Wspierają  także policjantów z województwa zachodniopomorskiego w działaniach profilaktycznych, edukując uczestników na temat bezpiecznego zachowania się podczas festiwalu.

zdjęcia: Łukasz B