ZAWSZE GOTOWI BY POMAGAĆ

Olena żona ukraińskiego policjanta, Jego 16 letni syn Marek (w środku) i policjant (członek NSZZ P) Marcin

 

W obliczu katastrofy humanitarnej, jaką zgotowała Narodowi Ukraińskiemu  putinowska Rosja każdego dnia powinniśmy zdawać egzamin z naszego człowieczeństwa. Kobiety, dzieci, ludzie starsi i schorowani opuścili swoją Ojczyznę, swój dom i swoich bliskich, aby przetrwać i wrócić, odbudować rujnowany przez wojnę kraj. Żołnierze, policjanci i mieszkańcy Ukrainy, którzy pozostali w kraju bohatersko i z poświęceniem odpierają atak wroga. Walczą o każdy skrawek Wolnej Ukraińskiej Ziemi.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego z całą rzeszą członków związku od pierwszych dni rosyjskiej agresji na Ukrainę włączył się w pomoc uchodźcom wojennym oraz policjantom obwodu lwowskiego, którzy pozostali na posterunku broniąc Ojczyzny i obywateli. Policyjni związkowcy z małopolski nieustannie przekazują środki medyczne, które były i będą przekazywane Narodowej Policji ze Lwowa.

Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego są w stałym kontakcie z Zarządem Głównym i Zarządami Wojewódzkimi z kraju i kiedy tylko pojawia się sygnał o potrzebie niesienia pomocy rodzinom ukraińskich policjantów na terenie małopolski, przystępują do działania. Oferują transport, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, finansują zakupy w postaci artykułów spożywczych, leków i przede wszystkim okazują wiele życzliwości i zrozumienia.

źródło: nszzp-malopolska.pl