ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

 

11 marca br., w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 49 nowych policjantów i uroczyste pożegnanie odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy.

Dzisiejsze ślubowanie to rezultat pierwszego przyjęcia w 2022 roku, które miało miejsce 7 marca 2022 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 49 nowych policjantów, w tym 11 kobiet. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, której gościem był doradca wojewody małopolskiego Krzysztof Durek.
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nich razem z doradcą Krzysztofem Durkiem wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował wyboru zawodu.
Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Po części ceremonialnej głos zabrał insp. Robert Strzelecki. Najpierw zwrócił się do odchodzących funkcjonariuszy. – Żegnamy dzisiaj 3 naczelników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odchodzą na zasłużoną emeryturę po 30 latach służby. Życzę Wam abyście jak najdłużej cieszyli się z policyjnej emerytury i spełniali swoje marzenia – powiedział Komendant Strzelecki. Odchodzącym funkcjonariuszom wręczył pamiątkowe szable i upominki.
Komendant zwrócił się następnie do ślubujących – Gratuluję Wam podjętego wyboru i pomyślnego przejścia wielomiesięcznego, trudnego procesu doboru. Czeka Was ciężka służba ale ciekawa i dająca ogromną satysfakcję w przyszłości. Przed Wami nauka w szkole policyjnej, poświęćcie ten czas na samokształcenie, naukę przepisów prawa, bierzcie przykład ze starszych kolegów, korzystajcie z ich doświadczenia – powiedział inspektor Strzelecki. Życzę Wam powodzenia i sukcesów w służbie – podsumował. Na zakończenie Komendant podziękował za przybycie wszystkim zaproszonym gościom. Przedstawicielom władz samorządowych, komendantom oraz członkom Związków Zawodowych. Podczas uroczystej zbiórki NSZZ Policjantów reprezentował Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego woj. małopolskiego podinsp. Grzegorz Gubała.
Następnie głos zabrał doradca wojewody Krzysztof Durek. – Przystępujecie do służby w czasach trudnych, korzystajcie z doświadczenia starszych kolegów, to bardzo pomaga w  służbie. Życzę Wam aby każdy z Was po latach zakończył służbę usatysfakcjonowany, spełniony zawodowo – powiedział Durek. Emerytom policyjnym życzę aby lata doświadczenia zdobyte w policji zostały przez Was dobrze zapamiętane i żebyście odnaleźli swoje miejsce na policyjnej emeryturze – zakończył przemówienie doradca wojewody.

źródło: Malopolska Policja