Zawsze gotowi by pomagać

Na co dzień interweniują na drodze i w trakcie awantur domowych. Zabezpieczają imprezy masowe i walczą z klęskami żywiołowymi. Poszukują zaginionych i zatrzymują groźnych przestępców, ale zawsze są gotowi by pomagać.


02.01 w godzinach wieczornych policjanci Plutonu 3 Kompanii Prewencji IV Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli nietypową interwencję w rejonie pl. Sikorskiego w Krakowie. Zatrzymała ich przerażona i zrozpaczona mieszkanka Krakowa, której kot zerwał się ze smyczy. Być może czegoś się wystraszył, a schronienie znalazł pod pokrywą silnika zaparkowanego pojazdu. Na nic zdały się nawoływania właścicielki pupila, by ten wyszedł ze „schowka”. Widząc zmarzniętą i zatroskaną właścicielkę zwierzaka, policjanci przystąpili do działania. Jak się okazało, enklawa bezpieczeństwa stała się jednocześnie pułapką. Troszkę ekwilibrystyki, kilka przemyślanych ruchów i biało-czarny pupil cały i zdrowy został przekazany szczęśliwej właścicielce.