Poszukiwany z bogatą „paletą” środków odurzających

Poszukiwany mieszkaniec płn-zach Polski przyjechał na Sylwestra w Krakowie z bogatą „paletą” środków odurzających. Nowy Rok przywitał za kratkami.
31 grudnia około 21:20 na ulicy Stradomskiej policjanci z 3 plutonu III kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie dostrzegli mężczyznę że sporych rozmiarów bagażem. Piechur na widok patrolu zmienił kierunek marszu i zaczął się pośpiesznie oddalać. Jego zachowanie wzbudziło u mundurowych pewne podejrzenia przy czym policjanci przeczuwali, że nie chodzi tu tylko o naruszenie zakazu przemieszczania się, który obowiązywał już od ponad 2 godzin.
Podjęli zatem interwencję wobec pieszego a w trakcie jego legitymowania okazało się, że 48-latek jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania i doprowadzenia do Prokuratury Kraków Śródmieście – Zachód. Kolejne czynności związane z zatrzymaniem „podróżnika” skutkowały ujawnieniem w jego bagażu środków psychoaktywnych w postaci: amfetaminy, haszyszu, mefedronu, marihuany i grzybów halucynogennych.
Tak więc zatrzymany oprócz sprawy, za którą był poszukiwany odpowie także za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii – za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Komisariat I Policji.
Ogółem w Małopolsce zatrzymano w Sylwestra 17 poszukiwanych a w Nowym Roku – 18. Część z nich wpadła przypadkowo – podczas legitymowania w ramach prowadzonej interwencji, czy podczas kontroli drogowych.

źródło: Małopolska Policja