ZMARŁ KS. PAWEŁ MIELECKI, WIKARIUSZ PARAFII BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI W KRAKOWIE, KAPELAN MAŁOPOLSKIEJ POLICJI

 

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Kęt z parafii pw. św. Małgorzaty i Katarzyny. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana Małopolskiej Policji.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej odpowiadał za przygotowanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do tego święta.

źródłohttps://diecezja.pl/aktualnosci/zmarl-ks-pawel-mielecki-wikariusz-parafii-bl-jerzego-popieluszki-w-krakowie-kapelan-malopolskiej-policji/