Spotkanie opłatkowe w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie z udziałem nadinsp. Michała Ledziona

 

14 grudnia br. w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe pod patronatem Dowódcy OPP w Krakowie insp. Jarosława Nowaka. Rangę uroczystości podniósł swoją obecnością Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion. 

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, miłością i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Jednak nie wszyscy funkcjonariusze będą mieli okazję zasiąść do wigilijnego stołu wraz z rodziną. Nie każde dziecko zobaczy w święta swoich rodziców. Wiele policjantek i policjantów zostanie oddelegowana do pełnienia służby przy wschodniej granicy RP, gdzie od ponad roku, w systemie rotacyjnym, niezmordowanie trwają na posterunku. Przed spotkaniem opłatkowym, odbyła się odprawa policjantów, którzy dziś wyjechali na granicę. Generał Ledzion podziękował im za dotychczasową służbę, oraz zapewnił ich, że dołoży starań, by wrócili do Krakowa według planowanego terminu.

Na uroczyste spotkanie, oprócz policjantek i policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zostało zaproszonych wielu znamienitych gości. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion, zastępca Dowódcy OPP  mł.insp. Zbigniew Woszczek, zastępca Dowódcy OPP mł. insp. Rafał Kania, Starszy Specjalista Sekcji do Spraw Osobowych Wydziału Kadr KWP Kraków Sylwia Trzeszczak.

Prowadzący uroczystość st.sierż. Karol Pitra w imieniu policjantów podziękował gospodarzowi spotkania oraz przywitał przybyłych gości. Następnie poprosił o zabranie głosu Dowódcę OPP insp. Jarosława Nowaka, który w płomiennej przemowie podziękował za zaangażowanie i serce wkładane w codzienną realizację powierzonych zadań, zwłaszcza w trakcie wyjazdów służbowych poza macierzysty garnizon.

Nadinspektor Michał Ledzion w krótkich i treściwych policyjnych słowach docenił ogrom trudu, z jakim zmagają się funkcjonariusze służący przy wschodniej granicy RP. Jest świadomy tego, że bezpieczeństwa Ojczyzny i obywateli strzegą Ci, którzy zostawiają swoje rodziny w domach m.in. w okresie świątecznym. Wyjeżdżają, aby wesprzeć, w niezwykle wymagającej służbie, koleżanki i kolegów z innych województw. Podkreślił również, że na szczególne wyróżnienie zasługują najbliżsi naszych funkcjonariuszy, którzy z wielką dozą zrozumienia wspierają ich w działaniach.

Po wielu ciepłych słowach, uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, każdy z każdym – jak równy z równym i wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. Potrawy przygotowane przez firmę cateringową zniknęły w mgnieniu oka – część uczestników wsiadła do pojazdów służbowych i udała się w kierunku wschodniej granicy RP. Po wigilii nie mogło zabraknąć prezentów pod choinką, które zostały zakupione przez ZT NSZZ Policjantów OPP i SPKP w Krakowie – profesjonalny ekspress do kawy wraz z zapasem kawy został przekazany nowo utworzonej  V Kompanii Prewencji Policji.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w imieniu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP życzymy wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, radości i ciepłej domowej atmosfery. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą spędzić świąt w gronie bliskich, życzymy szybkiego powrotu do domu.