39 latka odnaleziona w zaroślach

Na co dzień patrolują centrum Krakowa, realizują interwencje, reagują na wykroczenia, zatrzymują sprawców przestępstw oraz są w ciągłej gotowości do podjęcia działań na terenie województwa małopolskiego, gdzie zachodzi potrzeba użycia większych sił policyjnych.

15.10/czwartek/ w godzinach popołudniowych pluton alarmowy wystawiony ze stanu Kompanii IV Oddziału Prewencji Policji w Krakowie został skierowany do działań poszukiwawczych w rejonie podległym KP VII w Krakowie.
Policjanci OPP mieli za zadanie przeszukać gęsto porośnięte tereny zielone w rejonie krakowskich Bieńczyc za zaginioną 39 latką poszukiwaną od środy.
W działaniach brali udział policjanci KP VII, JRG SA PSP oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Goszcza (6 ratowników wraz z 3 psami poszukiwawczymi).
Wzorowa współpraca służb w zakresie dowodzenia, planowania /sektory działań/ oraz doświadczenie skutkowały odnalezieniem zaginionej żywej przez policjantów OPP Kraków.
Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, pomocy medycznej oraz stan jej zdrowia monitorowali strażacy, na czele z dowódcą Szkolnej JRG, który jest również Ratownikiem Medycznym. Kobietę z uwagi na wychłodzenie ulokowano w policyjnej “wypadówce”, skąd przemieszczona została do ambulansu i przewieziona do SOR.