Policjanci OPP w Krakowie strzegą bezpieczeństwa na granicy
Policjanci zatrzymali dwóch „kurierów” oraz 9 obywateli z krajów Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP i czekali na transport.
Wczoraj tuż przed północą uwagę policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, pełniących służbę w rejonie granicy, zwróciły dwa pojazdy na dolnośląskich numerach rejestracyjnych. Kontrola drogowa. Kilka krzyżowych pytań o cel podróży w kierunku obszaru objętego zakazem przebywania. Nerwowe gesty kierowców, kluczenie i wymijające odpowiedzi …
Wszystko jasne. Kierowcy po kogoś przyjechali ale nie chcą powiedzieć po kogo… Policjanci spenetrowali pobliski las i zatrzymali dwóch „kurierów” (obywateli Ukrainy) oraz 9 obywateli z krajów Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP i czekali na transport.
Do czasu przybycia patrolu Straży Granicznej nielegalni imigranci ogrzali się przy ognisku, a policjanci podzielili się z nimi swoim posiłkiem. Zaś obywatele Ukrainy za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy odpowiedzą przed sądem.




Zobacz również
103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
10/11/2021
NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ ODSZEDŁ MŁ. ASP. PAWEŁ PACOCHA
14/09/2021