11 marca AKCJA „102 LITRY KRWI NA 102. ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI” W OPP KRAKÓW

 

Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Komendant Powiatowy Policji w Krakowie zachęcają policjantów i pracowników Policji do włączenia się w akcję krwiodawstwa.

11 marca 2021 roku w godz. 8.00 – 13.00 na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zaparkuje „krwiobus” z RCKiK w Krakowie w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”
Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” została zainaugurowana 5 lutego 2021 roku przez Małopolską Policję wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Jej celem jest uczczenie tego jubileuszu poprzez zebranie jak największej ilości krwi. Akcja potrwa do końca lipca br. W kilkunastu jednostkach garnizonu małopolskiego będą organizowane zbiórki krwi za pomocą krwiobusa lub w terenowych oddziałach RCKiK. W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji” lub podać nr akcji, M115.