“Dzień Kobiet” w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

 
W ten wyjątkowy dla kobiet czas,
Składam życzenia od każdego z nas:
Niech w Waszych sercach nadzieja zagości,
Oczy miejcie zawsze pełne radości
A sny przykryte oceanem miłości,
Każda gwiazda na niebie dla Was zaświeci
Dziś i przez kolejne dziesięć stuleci…

 

Ósmy marca to szczególny dzień, w którym symbolicznie możemy podziękować wszystkim kobietom, za to, że są z nami. Dzięki nim jesteśmy na tym świecie, obdarzają nas swoim uśmiechem, przy nich wszystko nabiera kolorów i barw, jakbyśmy założyli różowe okulary. W trudnych chwilach są naszą ostoją i oparciem. W policyjnej profesji łagodzą obyczaje, niejednokrotnie jedna kobieta w mundurze potrafi zdziałać więcej niż cały pododdział zwarty.

W dniu dzisiejszym w jednostce przy ul. Łokietka 205 a świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dowództwo Oddziału Prewencji Policji w Krakowie z insp. Jarosławem Nowakiem na czele, w towarzystwie przedstawicieli Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów OPP i SPKP spotkali się z naszymi koleżankami – policjantkami i żeńską częścią korpusu służby cywilnej krakowskiego Oddziału Prewencji Policji. Nasi reprezentanci złożyli przedstawicielkom płci pięknej wyrazy szacunku i podziękowania za ogrom pracy i obowiązków, z jakimi na co dzień się borykają. Każda z Pań otrzymała  storczyka – symbol miłości i piękna, czerwoną różę – atrybut odwagi i miłości, a także czekoladę – uosobienie energii i dobrego humoru. Ponadto, nasze związkowe białogłowy otrzymały voucher na artykuły kosmetyczne. Pomimo zachowania reżimu sanitarnego, uśmiechy naszych dam widać było pomimo maseczek na ich pięknych buziach. Pozostaje nam życzyć drogim paniom dużo zdrowia, wytrwałości, spełnienia marzeń i jeszcze raz dziękujemy Wam za to, że jesteście.

opracował: M. Staruch