GABLOTA ODWODU CENTRALNEGO KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI W POZNAŃSKIM OPP

 

W Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu odsłonięto gablotę Odwodu Centralnego Komendanta Głównego Policji, w którego skład wchodzą wszystkie polskie Oddziały Prewencji Policji i Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji. Ekspozycja symbolizuje jedność Policji w całym kraju.

W siedzibie Sztabu Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu 30 lipca br. odsłonięto gablotę Odwodu Centralnego Komendanta Głównego Policji, w którego skład wchodzą wszystkie Oddziały Prewencji Policji i Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji w kraju. W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu insp. Adam Kachel oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary.

Projekt powstał z inicjatywy policjantki mł. asp. Agnieszki Wrony, która na co dzień służy w poznańskim OPP, przy finansowym wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu. Gablota umieszczona została na ścianie korytarza prowadzącego do stanowiska dyżurnego. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy – to właśnie tędy przechodzą wszyscy policjanci służący w tej jednostce.

– To nie jest tylko ściana. Każda policjantka czy policjant właśnie tą drogą przechodzą, zaczynając i kończąc służbę. Teraz zatrzymają się i zobaczą, że Policja w całym kraju jest jednością. Takie inicjatywy to ważny element budowania policyjnej tożsamości – podsumował komendant insp. Konrad Chmielewski.

Dominika Pupkowska-Bral

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl