KOLEJNY NIETRZEŹWY WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO

Policjanci kompanii II krakowskiego Oddziału Prewencji na jednej z ulic Włodawy woj. lubelskie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

18 czerwca w godzinach nocnych policjanci, uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Patrolując rejon ulicy Lubelskiej we Włodawie, zauważyli audi, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 23-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi gm. Mełgiew policjanci zatrzymali prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu  odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.