POSZUKIWANY, Z SĄDOWYM ZAKAZEM I NA PODWÓJNYM GAZIE

Funkcjonariusze kompanii II Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oddelegowani do pełnienia służby w woj. lubelskim wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie blisko jeden promil alkoholu. Na dodatek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

W sobotę (11 czerwca) po godzinie 20.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał przyjechać do jednego z marketów we Włodawie. W rejon skierowano patrole policji. Na jednej z ulic Włodawy funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zauważyli samochód odpowiadający zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Mazdą kierował 64-latek z powiatu kieleckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził samochód, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wykonany pomiar wskazał blisko jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że 64-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia łącznie 250 dni kary pozbawienia wolności. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, nie posiadał aktualnego przeglądu. Pojazd został odholowany na parking, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.