Małopolscy policjanci solidarni z rodzinami ukraińskich funkcjonariuszy.

Od wybuchu wojny w Ukrainie pozostają na swoich posterunkach i walczą z najeźdźcą. W miastach, miasteczkach i na terenach wiejskich służą pomocą mieszkańcom. Ewakuują z zagrożonych terenów miejscową ludność i jej dobytek, urzędy państwowe i ich mienie oraz dbają o bezpieczeństwo publiczne. To ukraińscy policjanci, którzy służą z ogromnym poświeceniem w nowej wojennej rzeczywistości.

Ich rodziny i najbliżsi niejednokrotnie w pośpiechu i z podręcznym bagażem opuścili rejony zagrożone inwazją i emigrowali w bezpieczne miejsca Europy. Część z nich dotarła do Małopolski, gdzie otrzymali pomoc i schronienie.

Niemalże od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji Małopolscy policjanci, związkowcy NSZZ Policjantów woj. małopolskiego i pracownicy Policji angażują się w pomoc ukraińskim policjantom ich rodzinom. /pisaliśmy o tym wcześniej/

W poniedziałek (15.05) z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zorganizowano w garnizonie małopolskim zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla trzech policyjnych rodzin z Ukrainy.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odpowiedzieli błyskawicznie na apel organizatorów i dołożyli swoją cegiełkę pomocy. Szczególne podziękowania dla Sztabu OPP, Kompanii III, PW i pracowników cywilnych. Zebrane artykuły przekazano do organizatora.