Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu

 

“Każdy potrafi się poddać, to najprostsza rzecz na świecie.

Ale wytrwać, kiedy wszyscy spodziewają się, że ulegniesz: oto prawdziwa siła.”

Chris Bradford

24 – 26 września br. w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Ponad 200 zawodników rywalizowało w formułach pointlifting, kick light i K-1 z podziałami na kategorie wagowe. Wśród dwustu śmiałków, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności w ringu, nie mogło zabraknąć reprezentanta Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego – sierż. Michała Mocny z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. 

Zawody otworzył zastępca dowódcy Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, gen. bryg. Artur Jakubczyk. Kickbokserzy z blisko piętnastu różnych formacji mundurowych rywalizowali o miejsce na podium. Nasz reprezentant krzyżował rękawice w kategorii wagowej -89 kilogramów z najznamienitszymi zawodnikami z Polski. Pierwszą walkę wygrał przed czasem, niestety w ćwierćfinałach, przegrał starcie minimalnie na punkty. Michał jako reprezentant NSZZ Policjantów woj. małopolskiego ma na swoim koncie wiele startów i wiele zwycięstw jako kickboxer. Pisaliśmy o tym choćby tutaj.

Serdecznie dziękuję Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów województwa małopolskiego za wspieranie mnie w każdych zawodach, szczególne podziękowania dla Pana Przewodniczącego kolegi Grzegorza Gubały, który zawsze staje murem za szeregowymi policjantami i wspiera nas w różnych inicjatywach. Tym razem nie udało mi się przywieźć medalu, ale liczę na to, że następnym razem już będzie lepiej. Przeciwnik okazał się lepszy, wygrał niewielką różnicą punktów. Nie poddaję się, trenuję i walczę dalej. ” – komentuje Michał.

Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta i życzymy mu wytrwałości w dążeniu do celu i jak najwięcej sukcesów w tej dyscyplinie sportowej.

źródło: nszzp-malopolska.pl