Sejm przyjął nowelizację tegorocznego budżetu. Pieniądze dla służb.

 

Prace nad nowelizacją budżetu nabierają tempa. Sejm przyjął 1 października przygotowany przez rząd dokument, który trafi teraz do Senatu.

Oprócz ustawy budżetowej dokonano też nowelizacji tzw. ustawy okołobudżetowej, zgodnie z którą do mundurowych w tym roku trafić będą mogły nagrody w postaci specjalnego dodatku motywacyjnego. Jak czytamy w przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021, specjalne dodatki motywacyjne można przyznać, “z utworzonego na ten cel w jednostkach dodatkowego funduszu motywacyjnego w wysokości 6 proc. planowanych na rok 2021 wynagrodzeń osobowych i uposażeń”.

Więcej na portalu infosecurity24.pl

źródłohttps://www.infosecurity24.pl/ekstra-pieniadze-dla-sluzb-coraz-blizej-sejm-przyjal-nowelizacje-tegorocznego-budzetu