PAMIĘTAJ ! TY TEŻ MOŻESZ ZNALEŹĆ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Od kilku dni obserwujemy  zwiększony ruch pojazdów na małopolskich drogach. W Krakowie, w związku z przebudową wielu ważniejszych arterii miasta  tworzą się zatory drogowe. Awaria pojazdu w miejscu o nasilonym ruchu kołowym to już przysłowiowy “gwóźdź do trumny”.

21.12 w godzinach popołudniowych przekonał się o tym obywatel Wielkiej Brytanii, któremu samochód odmówił posłuszeństwa. Jakby tego było mało, pojazd zablokował jeden z pasów pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym na ulicy Prądnickiej. Kierowca potężnego suva nie był w stanie sam zepchnąć go z drogi, a nikt z pozostałych uczestników ruchu nie kwapił się do pomocy, pomimo tworzącego się coraz większego zatoru. Z pomocą Brytyjczykowi przyszli policjanci IV Plutonu Kompanii III Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Policjanci przepchnęli pojazd w bezpieczne miejsce i udrożnili ruch. Obserwujący zdarzenie inni uczestnicy ruchu mogli kontynuować powolną podróż ulicami Krakowa, a policjanci udali się w rejon służbowy.