POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW PODCZAS IMPREZ MASOWYCH I ZGROMADZEŃ PUBLICZNYCH W KRAKOWIE

W miniony weekend kilkuset policjantów, w tym m.in. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, policjanci z krakowskich komisariatów, funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjanci pionu kryminalnego dbało o bezpieczny przebieg imprez masowych i zgromadzeń. Funkcjonariusze czuwali nad tym, aby krakowianie i przyjezdni goście byli bezpieczni podczas m.in. XIX Memoriału H. J. Wagnera, Kraków Live Festival, meczu piłkarskiego pomiędzy Wisłą Kraków a SKRĄ Częstochowa oraz w ramach innych wydarzeń.

Od 18 do 20 sierpnia br. w hali Tauron Areny Kraków rozgrywane zostały mecze siatkarskie w ramach „XIX Memoriału H.J. Wagnera”. Trzydniowa impreza sportowo zgromadziła liczne grono polskich i zagranicznych kibiców, którzy przyjechali do naszego miasta aby podziwiać siatkarskie pojedynki. Nad bezpieczeństwem uczestników i mieszkańców czuwali m.in. policjanci służby prewencyjnej, ruchu drogowego oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Wisły Kraków i SKRA Częstochowa. Przed meczem ochrona stadionu ujęła mężczyznę, który chciał wnieść na teren obiektu alkohol. Wobec mężczyzny wdrożono postępowanie przyspieszone w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Decyzją sądu otrzymał on zakaz stadionowy oraz grzywnę.

Ponadto przez weekend policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie nadzorowali przejazdy kibiców udających się i wracających z meczów piłkarskich.

W miniony piątek i sobotę w rejonie Muzeum Lotnictwa odbył się Kraków Live Festival. Podczas imprezy muzycznej krakowscy policjanci m.in. zabezpieczali drogi prowadzące do Muzeum Lotnictwa oraz dbali o bezpieczeństwo licznie napływających w ten rejon fanów muzyki.

W ostatnich dniach na terenie Krakowa odbyły się także zgromadzenia publiczne oraz imprezy o charakterze muzycznym i kulturalnym. Przebiegły one w spokojnej atmosferze i nie wymagała policyjnych interwencji.