Policjanci Krakowskiego Oddziału Prewencji Policji ROZPOCZĘLI SZCZEPIENIA

 

24 marca br. na PGE Narodowym w stolicy Polski uroczyście zapoczątkowano szczepienie służb mundurowych przeciwko wirusowi Covid-19. Policjanci są jednymi z tych, którzy na co dzień toczą nierówną walkę z szybko rozprzestrzeniającym się śmiertelnym wirusem. Do lutego 2021 roku w kraju zakażonych zostało ponad 15,4 tys. funkcjonariuszy policji. To pokazuje, jak bardzo są oni oraz ich najbliżsi narażeni na zachorowanie.

Dzień po uroczystym rozpoczęciu szczepień polskich służb mundurowych, które miały miejsce w Warszawie, zabiegowi poddało się kilkunastu policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Immunizacja odbyła się w krakowskim szpitalu MSWiA, gdzie funkcjonariusze jeden po drugim ochoczo meldowali się po przynależną im dawkę preparatu. Dla służb mundurowych w Polsce przewidziano aplikację szczepionki AstraZeneca. To jedna z ośmiu dostępnych w Unii Europejskiej surowic na koronawirusa.

“Lekkie ukłucie, żadnego bólu. Bardzo miła obsługa, wspaniała i radosna atmosfera. Gorąco zachęcam każdego, czy to policjanta, czy wojskowego, czy osobę cywilną, aby się zaszczepił. Wspólnie zadbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. Jeśli chcemy wrócić do normalności, musimy zrobić krok do przodu. Ja już swój zrobiłem, a Ty? Przyszłość jest w naszych rękach. Musimy zdecydować, jak ona będzie wyglądać. Dla nas, naszych dzieci, naszych wnuków” – komentuje dzisiejszą akcję starszy sierżant Marcin Celary, jeden z policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który otrzymał pierwszą dawkę remedium na wirusa Covid-19. Następną porcję mają przyjąć w czerwcu, czyli po 3 miesiącach od pierwszej iniekcji. Kolejne szczepienie policjantów Oddziału Prewencji Policji Krakowie ma się odbyć 1 kwietnia br. Wśród funkcjonariuszy zapisanych do przyjęcia serum nie zabrakło również ich przełożonych – dowódców plutonów i dowódców kompanii, którzy wraz z podległymi policjantami biorą udział w patrolach i zabezpieczeniach. Ramię w ramię zasiądą z podległymi funkcjonariuszami w gabinetach zabiegowych, i tak jak na ulicy kolejny raz zawalczą o lepsze jutro.

Ten istotny wyraz troski o zdrowie swoje, najbliższych, a także osób, z którymi w służbie policjanci mają do czynienia, niech przedłoży się na pozytywne zakończenie epidemii koronawirusa w Polsce. Dbaj o zdrowie i życie. To najcenniejszy dar, jaki posiadasz. Stracić je jest łatwo, ale odzyskać – to już duży trud.

Oprac: M. Staruch