III BIEG PRZEZ PARYŻ – W TYM ROKU W WIRTUALNYM ŚWIECIE

 

Tomek Warzecha był wzorowym policjantem Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który z pasją i poświęceniem oddawał swój czas służbie. Jego karierę przerwała jednak choroba. W trakcie rutynowej operacji zdiagnozowano u niego złośliwego raka żołądka. Mimo podjętej walki, po wielu bolesnych i kosztownych operacjach nowotwór znów zaatakował. W tej chwili Tomasz potrzebuje regularnego aplikowania bardzo drogiego leku. Daje mu on nadzieję na pokonanie choroby i pozwala cieszyć się każdym kolejnym dniem spędzonym wraz z żoną i  córką. Lek ten nie jest w żaden sposób refundowany, dlatego Tomasz część pieniędzy na jego finansowanie otrzymuje m.in. z fundacji. Uzyskana w ten sposób kwota niestety nie jest wystarczająca, dlatego do walki z nowotworem przyłączyliśmy się także my. Od kilku lat policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej w Krzeszowicach, członkowie NSZZ Policjantów i innych jednostek terytorialnych prowadzą zbiórki pieniężne, organizują i biorą udział w imprezach sportowych, których zysk przeznaczony jest na leczenie Tomka.

Organizatorem ” III Biegu przez Paryż” już po raz kolejny jest Fundacja Ósmy Dzień Tygodnia przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Honorowy patronat objęli: Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak, oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPKP w Krakowie. W tym roku rywalizacja odbędzie się w świecie wirtualnym ze względu na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny – leczenie naszego kolegi Tomka, byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji, mieszkańca gminy Krzeszowice. Podobnie jak miało to miejsce w czasie poprzednich edycji Biegu przez Paryż.

W biegu można wziąć udział gdziekolwiek, w dowolnym miejscu na świecie, indywidualnie w terminie od 25 września do 24 października 2020 r. Wystarczy przebiec, przejść, przejść z kijkami do nordic walking, przejechać na rowerze, przejechać konno lub przepłynąć (albo połączyć kilka tych aktywności) wybrany przez siebie dowolny dystans i udokumentować go, a następnie dodać wynik na swoim profilu użytkownika!

Organizatorzy tegorocznego ” Biegu przez Paryż” proponują dwie kategorie dla uczestników:

a) Open – wszyscy bez limitu wieku

b) Mundurowi – pod honorowym patronatem – Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP w Krakowie.

Zapraszamy do sportowej rywalizacji połączonej z tak szczytnym celem.

Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:

https://b4sportonline.pl/iii_bieg_przez_paryz/