PO 21 LATACH SŁUŻBY NA RZECZ UTRWALENIA BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO NA EMERYTURĘ ODCHODZI ST. ASP. TOMASZ ROMANEK

 

“Są ludzie, po których odejściu

zawsze pozostaje coś ponad wspomnienia…”

 

 

W czwartek (30 czerwca 2022 roku) w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka. Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak oraz Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniew Woszczek podziękowali st. asp. Tomaszowi Romankowi za wieloletnią i pełną poświęceń służbę. Życzyli dużo pomyślności oraz wytrwałości w szukaniu i odnajdywaniu kolejnych celów podróży… W uroczystości wzięli udział dowódcy pododdziałów OPP, przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP oraz koleżanki  i koledzy II kompanii.

Starszy aspirant podjął decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę. Z niebieskim mundurem związany był od 2002 roku, kiedy to postanowił wstąpić w szeregi małopolskiej policji. Od początku kariery zawodowej związany był z Oddziałem Prewencji Policji w Krakowie, gdzie pełnił funkcję Dowódcy Drużyny. Wyszkolił setki młodych funkcjonariuszy, począwszy od służby kandydackiej, aż po policjantów adaptacji zawodowej. Dał się poznać jako wspaniały kolega i doświadczony przywódca, który za swoimi podkomendnymi wskoczy w ogień. Nigdy nie krzyczał “naprzód” tylko “za mną”. Często raczył nas wspaniałymi historiami, z których można było wynieść ogrom wiedzy, którą aspirant chętnie dzielił się z młodszymi stażem funkcjonariuszami. W czasie przemowy nie mogło zabraknąć wesołych anegdot i wspomnień z minionych lat.

Na pamiątkę zaszczytnej służby Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak wręczył aspirantowi pamiątkową statuetkę z grawerem: “Weteranowi OPP – na wiecznej rzeczy pamiątkę – koledzy”. Kolega Tomasz otrzymał również zegarek, aby o każdej porze pamiętał, gdzie przez tyle lat był jego drugi dom i jego druga rodzina. Po uroczystości nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz pysznej kawy, która była nieodłącznym atrybutem aspiranta, gdy przygotowywał się do służby.

Cytując Dowódcę insp. Jarosława Nowaka: “… drzwi dla Ciebie zawsze będą otwarte…”.

Pozostaje nam czekać, kiedy znowu się spotkamy.