Po 28 latach służby asp. szt. Dariusz Bodziony rozstaje się mundurem

 

“Jak w życiu mijają się pociągi,

tak i my szukamy swoich dróg.

Na maleńkiej stacji w przyszłości,

może kiedyś spotkamy się znów…”

 

W czwartek (24.02.2022 roku) w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której trakcie Dowódca Oddziału Prewencji Policji insp. Jarosław Nowak podziękował asp. szt. Dariuszowi Bodziony za ponad 28 lat służby. Aspirant podjął decyzję o odejściu na emeryturę. W uroczystości uczestniczyli także Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podinsp. Rafał Kania, Starszy Specjalista Sekcji do Spraw Osobowych Wydziału Kadr KWP Kraków Sylwia Trzeszczak, przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP oraz koleżanki i koledzy. Aspirant Bodziony z mundurem związany był od 1994 roku, gdy postanowił zasilić szeregi funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Zaczynał, pełniąc służbę na pierwszej linii, jako aplikant i wspinał się po szczeblach kariery, będąc kolejno dowódcą drużyny, dowódcą plutonu. Dziś rozstaje się z niebieskim mundurem jako Dyżurny Zespołu Organizacji Służby krakowskiego Oddziału Prewencji Policji.

Niezmiennie od setek lat, trwa wymiana pokoleń. Jedni przychodzą, inni odchodzą. Przekazujemy naszym następcom wszystko, co najważniejsze w życiu: zdobytą wiedzę, dzielimy się doświadczeniem, wspieramy przy upadkach, wspólnie radujemy się przy wzlotach. Aspirant Bodziony w trakcie swojej służby wyszkolił setki młodych policjantów, przekazując im swoją wiedzę i doświadczenie, niezbędne w tak odpowiedzialnej służbie. Zawsze uśmiechnięty, chętnie służył pomocą i dobrym słowem.

Gdy nadeszła chwila rozstania, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie insp. Jarosław Nowak podziękował mu za lata zaangażowania i ogrom serca włożonego w długoletnią służbę. Złożył gratulacje i wyraził słowa uznania, życząc zdrowia i realizacji planów osobistych na emeryturze. Z koleżankami, kolegami i przedstawicielami Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP wymienił przyjacielskie uściski dłoni, wesołe uśmiechy. Na wieczną rzeczy pamiątkę w imieniu policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, insp. Jarosław Nowak wręczył przyszłemu emerytowi pamiątkową szablę z wygrawerowanym napisem na głowni: Bóg Honor Ojczyzna – asp. szt. Dariusz Bodziony. Dyżurny otrzymał również pamiątkową szklaną tabliczkę z grawerem. Reprezentanci Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP wręczyli wieloletniemu członkowi związku smartwatch, aby również na emeryturze pamiętał, jak ważne jest dbanie o tężyznę fizyczną.  Przyszłemu policyjnemu emerytowi życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i odpoczynku po prawie trzech dekadach zaszczytnej służby dla kraju.