SYMBOLICZNA POMOC DLA NAJMŁODSZYCH OFIAR WOJNY NA UKRAINIE

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 

Janusz Korczak

 

Od zarania dziejów towarzyszą nam konflikty zbrojne. Najbardziej w takich przypadkach poszkodowane są dzieci. Tracą ojców, matki, dach nad głową. Ciepło domowego ogniska. Rodziców czytających im bajki na dobranoc zastępuje strach, głód i tęsknota. Nie rozumieją, dlaczego nie zobaczą więcej mamy albo taty, że nie utuli ich już do snu, nie pocałuje na dobranoc w czoło. My, dorośli ponosimy pełną odpowiedzialność za los tych najmłodszych. Nie możemy stać z założonymi rękoma, gdy dzieje im się krzywda.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, do Polski nadciągają rzesze uchodźców wojennych. Kobiety, dzieci i osoby starsze uciekają przed śmiercią i głodem, podczas gdy ich mężowie i ojcowie chwycili za broń, by strzec każdego metra Ojczystej Ziemi. Nasi Rodacy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali pomoc. Środki opatrunkowe oraz sprzęt medyczny potrzebny do ratowania życia i zdrowia, jest i będzie na bieżąco dostarczany do służb na Ukrainie w celu niesienia dalszej pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Starszy Specjalista Sekcji do Spraw Osobowych Wydziału Kadr KWP Kraków Pani Sylwia Trzeszczak zorganizowała zbiórkę pluszowych zabawek dla najmniejszych ofiar wojny. Zebrane maskotki zostaną przekazane funkcjonariuszom pełniącym służbę na wschodniej granicy, którzy będą je przekazywać najmłodszym uchodźcom – Dzieciom Ukrainy.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego włączył się w pomoc ukraińskim dzieciom i przekazał maskotki Komend Wojewódzkich Policji. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby na tych małych buziach, chociaż na chwilę zagościł niewinny i szczery uśmiech.

Osoby, które są w stanie wspomóc tak szlachetną inicjatywę, proszone są o przekazywanie pluszaków do sekretariatu Zarządu Wojewódzkiego przy ul. Mogilskiej 109 w Krakowie.

 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt:

podinsp. Grzegorz Gubała

tel. 507 121 138

 

W imieniu Pani Sylwii Trzeszczak oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

Przewodniczący

ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego

podinsp. Grzegorz Gubała