Policjanci dołączyli do akcji ochrony dobytku mieszkańców Rożnowa i Roztoki-Brzezin przed ewentualnym zalaniem.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim spontanicznie włączyli się do akcji przeciwpowodziowej.

W związku z trwającym w Łososinie Dolnej weekendowym festiwalem muzycznym skierowano tam policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze dbali tam o porządek i bezpieczeństwo podczas festiwalu. Jednak wczoraj cały region nawiedziły intensywne ulewy i burze, doprowadzając do podtopień i powstania rozlewisk, m.in. zalania dróg. Ziemia nie nadążała przyjmować wody pochodzącej z intensywnych opadów a woda wybijała z małych cieków i melioracji.
Podczas przejazdu na festiwal, sześcioosobowa drużyna policjantów z OPP Kraków ( z Plutonu IV Kompanii Prewencji IV) trafiła na druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowa, którzy ładowali na przyczepę worki z piaskiem. Policjanci dołączyli do akcji i załadowali worki do swojego radiowozu, a następnie udali się do Rożnowa i Roztoki-Brzezin, gdzie pomagali w rozkładaniu worków w celu ochrony dobytku mieszkańców przed ewentualnym zalaniem.