POLICJANCI Z MAŁOPOLSKI ZAJĘLI DRUGIE MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

 

W dniach 26 – 29 maja br. policjanci z garnizonu małopolskiego reprezentowali polską Policję na zawodach RALLYE REJVIZ – The International Competition for EMS Crews (Międzynarodowe Zawody Ratownictwa Medycznego) odbywających się na terenie Republiki Czeskiej. W tym roku była to już dwudziesta piąta edycja zawodów.

Policjanci brali udział w międzynarodowym konkursie „ Pierwszy Patrol Policji na miejscu zdarzenia”. W zawodach brały udział 32 drużyny, w tym zaproszone zostały patrole z Polski, Słowacji, Niemiec i Austrii. Na zawodach było 8 konkurencji dziennych: Cesilko -Interwencja wodna,  Batman, Jednorożec-Interwencja związana z wypadkiem komunikacyjnym, Jordan – interwencja w domu, Dzień dziecka –  umiejętność jazdy samochodem,  Frankie – aktywny strzelec, Barborka – interwencja domowa, Akvabelo – resuscytacja krążeniowo – oddechowej oraz  2 nocne: Opicak – interwencja, Indiana Jones – poszukiwania w niedostępnym terenie leśnym.
Drużyna w składzie: mł.asp. Mariusz Rams z OPP w Krakowie, mł.asp. Damian Florek z KPP w Gorlicach oraz sierż.szt. Sebastian Michalski z KPP w Gorlicach uplasowała się II miejscu.

źródło: Malopolska Policja