POLICJANT W DRODZE NA SŁUŻBĘ ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTĘ, KTÓRY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w drodze na służbę podjął interwencję wobec nietrzeźwego rowerzysty, który spowodował kolizję i próbował się oddalić z miejsca.

Do zdarzenia doszło 28 września br. ok. godz. 16 na ul. Nałkowskiego w Krakowie. Sierż. Marek Dziurdzia, policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie był w drodze na służbę, gdy zauważył rowerzystę, który najechał na zaparkowany samochód, powodując w nim m.in. rozbicie przedniej szyby. Następnie zaczął się oddalać. Policjant od razu zareagował. Pobiegł za cyklistą i po krótkim pościgu go ujął. Od kierującego jednośladem wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Gdy funkcjonariusz upewnił się, że rowerzysta nie potrzebuje pomocy medycznej, powrócił z nim na miejsce zdarzenia. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Za kierowanie rowerem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji, został ukarany mandatami.

źródło: Malopolska Policja