POLSCY POLICJANCI NA MISJI W KOSOWIE ODDALI HONOROWO KREW DLA PACJENTÓW LOKALNEGO SZPITALA

Krwią – najcenniejszym darem, jakim można podarować drugiemu człowiekowi, podzielili się policjanci z XXXII. zmiany Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Donacje odbyły się podczas Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa.

W trakcie akcji zorganizowanej na terenie Oddziału Transfuzjologii Szpitala Klinicznego w Północnej Mitrovicy mundurowi oddali blisko 10 litrów krwi. Inicjatywa policjantów spotkała się z pozytywnym odzewem lokalnej społeczności i komentowana była w również lokalnych mediach.
Akcja honorowych donacji, w której udział wzięli też Polacy była częścią przedsięwzięcia zorganizowanego przez Urząd Kultury Gminy Zvecan. W ten sposób serbscy samorządowcy odpowiedzieli na apel lokalnych władz w związku z dużymi brakami krwi w mitrovickim szpitalu.

W akcji udział wzięło ponad 20 mundurowych z Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Przedstawiciel Gminy Zvecan Vasic Ugljesa, nie krył wzruszenia z postawy polskich policjantów – przekazał im oraz dowództwu jednostki: nadkom. Grzegorzowi Machałkowi oraz kom. Michałowi Jaśkowskiemu podziękowania za tak duże zaangażowanie polskich policjantów w honorowe oddawanie krwi na rzecz pacjentów szpitala. Akcja Polaków zostałą także odnotowana przez lokalne media.

Link do artykułu

Honorowe donacje krwi nie były jedyną inicjatywną na rzecz lokalnej społeczności, w której udział wzięli polscy policjanci. Wcześniej mundurowi włączyli się w pomoc przy organizacji rajdu rowerowego „Cycle Kosovo for Children”, dzięki któremu zebrane zostały środki na zakup sprzętu medycznego dla placówek opieki zdrowotnej w Kosowie, a także pomagali w porządkowaniu i usuwaniu śmieci podczas akcji „World Cleanup Day”.

źródło: Policja.pl