Pożegnanie nadinsp. Michała Ledziona w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie

26 stycznia 2024 roku nadinsp. Michał Ledzion, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, pożegnał się z policjantami Krakowskiego Oddziału Prewencji Policji. W obecności Dowódcy insp. Jarosława Nowaka, jego zastępców oraz dowódców pododdziałów podziękowano ustępującemu Komendantowi za lata współpracy.


Niepowtarzalnym akcentem tego pożegnania było uruchomienie telekonferencji, w której wzięli udział policjanci, z którymi nadinsp. Michał Ledzion miał zaszczyt pracować. To symboliczne połączenie online ukazało siłę jedności w środowisku policyjnym, pomimo fizycznej separacji. Komendant nie krył wzruszenia, gdy dostrzegł ekran wypełniony twarzami tych, z którymi dzielił trudy codziennego pełnienia służby.

W swoim przemówieniu Komendant Ledzion podziękował wszystkim za lata wspólnej pracy. Emocjonalnie wyznał, że po 33 latach oddanej służby niełatwo jest mu pożegnać się z mundurem. Wymownie podkreślił, że żałuje, iż los nie pozwolił mu kontynuować służby przez kolejne lata. Jednak mimo tych refleksji, Komendant skupił się na podziękowaniach, doceniając zaangażowanie i profesjonalizm każdego z funkcjonariuszy.

“Nie jest łatwo zostawić to wszystko za sobą. Dziękuję wam za codzienny trud, za poświęcenie, za Waszą niezłomność w obliczu wyzwań. Oddział Prewencji Policji w Krakowie zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu. To tu, wśród was, doświadczyłem niezapomnianych chwil, to tu łączyły nas trudne zadania i wspólne sukcesy. Wielkie dzięki za waszą służbę” – powiedział Komendant Ledzion, emanując prawdziwym szacunkiem i wdzięcznością.

Warto również wspomnieć, że Kraków zajmował szczególne miejsce w sercu Komendanta Ledziona, chociaż – jak sam żartobliwie podkreślił – nie tak bardzo, jak jego ukochana Łódź. Tą dygresją komendant zakończył przemówienie i przyjął meldunek o zakończeniu zbiórki.