Skradziony towar powrócił na półki sklepowe.

Kilkunastoletnie doświadczenie, prawidłowa ocena sytuacji i zdecydowana reakcja Dowódcy Plutonu Kompanii III zaowocowała odzyskaniem skradzionych przedmiotów.

20.01 o godz. 15.40 w czasie wolnym od służby policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pojawił się wraz z rodziną przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Olkuszu z zamiarem zrobienia zakupów.

Jeszcze przed sklepem zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy pośpiesznie opuścili market i zaczęli się oddalać. Jeden z mężczyzn trzymał w rękach dwie walizki z elektronarzędziami. Sposób ich zachowania wzbudził w policjancie podejrzenia, że oddalający się pośpiesznie mężczyźni mogli dokonać kradzieży. Bez chwili zawahania ruszył za nimi, wzywając do zatrzymania się okrzykiem Stój Policja! Uciekający nie reagowali i rozbiegli się w dwóch kierunkach. Będący w dniu wolnym policjant, kontynuował bezpośredni pościg za mężczyzną z elektronarzędziami. W pewnym momencie uciekający zatrzymał się, rzucił w kierunku policjanta walizkami i kontynuował ucieczkę. Policjant nie poddawał się i przez kolejne kilkadziesiąt metrów ścigał uciekiniera, aż do momentu kiedy ten w akcie desperacji wbiegł na ruchliwą drogę, zagrażając bezpieczeństwu swojemu i innych uczestników ruchu. Mając na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo innych korzystających z drogi uczestników ruchu, zaprzestał ścigania mężczyzny. Odzyskane elektronarzędzia wartości 458,00 zł powróciły na półki sklepowe. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i to tylko kwestia czasu kiedy sprawcy będą w rękach Policji.