Służby MSWiA zaangażują się w 32. finał WOŚP – Minister Kierwiński apeluje o wsparcie dla szlachetnej inicjatywy

 

Minister Marcin Kierwiński ogłosił, że służby podległe MSWiA, w tym Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i Służba Ochrony Państwa, wezmą udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Minister skierował do funkcjonariuszy i pracowników list zachęcający do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

W liście minister podkreślił, że zaangażowanie w WOŚP jest jednym z najważniejszych zadań służb, które codziennie stykają się z ludzkim cierpieniem, udzielając pomocy ofiarom wypadków i przestępstw. Minister Kierwiński wyraził przekonanie, że funkcjonariusze i pracownicy służb publicznych chętnie wesprą akcję, ponieważ życie i zdrowie są najwyższymi wartościami.

Polacy od lat aktywnie uczestniczą w zbiórkach organizowanych przez WOŚP, co doprowadziło do zebrania blisko 2 miliardów złotych. Minister Kierwiński wyraził pewność, że hojność Polaków po raz kolejny przełoży się na sukces tegorocznej zbiórki.

Tegoroczny finał WOŚP będzie poświęcony tematowi „Płuca po pandemii”, a zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Minister Kierwiński podkreślił, że WOŚP, wspierana przez funkcjonariuszy i pracowników służb, będzie kontynuować swoją misję pomocy przez wiele lat.