ŚWIĄTECZNA POMOC DLA DZIECI PACJENTÓW ALMA SPEI

Hospicjum — słowo, którego znaczenie wywołuje w nas uczucie lęku, smutku, żalu, ale też nadziei. To miejsce, w którym Wspaniali Ludzie zapewniają pomoc osobom w zaawansowanym, nieuleczalnym stadium choroby. To miejsce, w którym Bohaterowie naszych czasów niosą pomoc tym najbardziej doświadczonym przez los. To w końcu miejsce, w którym rodzice, opiekunowie i najbliżsi chorych mogą znaleźć pomoc i wsparcie.

21 grudnia z  przesłaniem nadziei niezmiennie od kilku lat policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odwiedzili podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w Krakowie. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi z chorobami układu nerwowego, wadami wrodzonymi, stanami rozpoczynającymi się w okresie okołoporodowym, chorobami metabolicznymi oraz nowotworowymi. Opieka hospicjum to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywanie poza szpitalem. Mali pacjenci, aby móc funkcjonować w domu, potrzebują sprzętu medycznego i pomocy specjalistycznego zespołu.

Dzięki ofiarności funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie (Sztabu OPP, III kompanii, IV kompanii, Plutonu Wzmocnienia, Plutonu Wsparcia Taktycznego) oraz ogromnemu zaangażowaniu  asp. Mateusza Mazura do placówki paliatywno-hospicyjnej przekazano mnóstwo artykułów pierwszej potrzeby, niezbędnych do życia nieuleczalnie chorym dzieciom. Środki ofiarowane przez policjantów pozwoliły także na zakup specjalistycznej pompy żywieniowej, a dzięki zrozumieniu i ofiarności firmy PIKPHARMA — Szymon Madejski urządzenie zakupiono w bardzo atrakcyjnej cenie, z przeglądem pogwarancyjnym i paszportem technicznym. Pamiętając o rodzicach i opiekunach nieuleczalnie chorych dzieci, którzy codziennie towarzyszą im w zmaganiach z chorobą Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPKP przekazał drobne świąteczne upominki.

Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Małych Pacjentów, Ich Opiekunów i Całej Wspaniałej Kadry “Alma Spei” życzą policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Ty również możesz wesprzeć Alma Spei Hospicjum dla Dzieci – kliknij tutaj