SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE DWÓCH AKCJI POSZUKIWAWCZYCH NA TERENIE KRAKOWA

 

Krakowscy policjanci we wtorkowe popołudnie prowadzili dwie akcje poszukiwawcze. Służby mundurowe poszukiwały najpierw 9-latki, która nie powróciła ze spaceru z psem, a następnie 32-letniej kobiety, która oddaliła się z jednego z krakowskich szpitali.

Wczoraj po godzinie 14.00 krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 9-letniej dziewczynki w dzielnicy Śródmieście. Wyszła ona ze swoim psem na spacer i nie wróciła do domu przez dłuższy czas. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I niezwłocznie rozpoczęli działania poszukiwawcze, w które wkrótce zaangażowana została rzesza policjantów z nie tylko z miejscowej jednostki, ale również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i funkcjonariuszy z zespołu poszukiwawczego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie. Do akcji wkroczyli przewodnicy z psami służbowymi przeszkolonymi do szukania osób, działania prowadzone też były z użyciem policyjnego drona. Informacja o poszukiwaniu dziecka przekazana została do MPK, Straży Miejskiej i Służby Ochrony Kolei.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach dyżurny krakowskiej komendy otrzymał informację od osób, które w parku w pobliżu ronda Matecznego, zauważyły dziewczynkę śpiącą w jednym z domków na placu zabaw. Uwagę osób zgłaszających zwrócił szczekający pies. Na miejscu pojawił się patrol z Oddziału Prewencji Policji. Jak się okazało obudzona dziewczynka była wycieńczona, głodna i zziębnięta. Jej wygląd odpowiadał rysopisowi zaginionej. Policjanci zajęli się dzieckiem zabierając je do radiowozu, gdzie 9-latka przedstawiła się i powiedziała, że zgubiła się spacerując ze swoim pupilem. Mundurowi mieli już pewność, że to osoba, której szukali od kilku godzin. Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak według lekarzy dziecko nie wymagało opieki medycznej i zostało wkrótce przekazane swojej mamie.

To nie jedyne poszukiwania, jakie prowadzili policjanci tego dnia. Chwilę po odnalezieniu dziecka funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV otrzymali zgłoszenie, że z jednego z krakowskich szpitali oddaliła się 32-letnia pacjentka, która wymagała stałej pomocy lekarskiej.  Tak jak w pierwszym przypadku, rozpoczęły się intensywne poszukiwania, które i tym razem zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została zauważona tuż po północy na jednej z ulic w pobliżu Parku Jordana przez ratowników z Goszczy, którzy powiadomili policjantów. Oprócz służb w poszukiwaniach udział brały ochotnicze grupy poszukiwawcze oraz poszukiwawczo-ratownicze.

źródło: malopolska.policja.gov.pl