TROJE DZIECI PODCZAS ZABAWY ODDALIŁO SIĘ Z PODWÓRKA – ODNALEŹLI JE MAŁOPOLSCY POLICJANCI

Sukcesem zakończyły się poszukiwania trojga kilkuletnich dzieci, które w trakcie zabawy na podwórku przed domem nagle postanowiły pójść na drugi koniec miasta. Po kilkudziesięciu minutach dzieci odnaleźli małopolscy policjanci pełniący służbę pod Tatrami. Czas wakacji to okres szczególny, ponieważ wskaźnik zaginięć wśród dzieci wzrasta. Dlatego apelujemy! W przypadku zaginięcia dziecka nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie.


W minioną niedzielę, około 13.30 tatrzańscy policjanci odebrali zgłoszenie od zdenerwowanych rodziców, że od blisko dwóch godzin nie mogą odnaleźć trójki swoich małych dzieci. Dziewczynka i dwóch chłopczyków w wieku 8, 7 i 6 lat do południa bawiły się przed domem w górnej części Zakopanego. Oficer dyżurny pod wskazany adres pilnie skierował małopolskich policjantów, którzy wspierają tatrzańskich policjantów w okresie wakacji. Policjanci ustalili rysopisy dzieci oraz to jak były ubrane. Kolejne załogi policyjne dołączały do poszukiwań. Podczas penetracji jednej z ulic dowódca patrolu zauważył chowające się przed radiowozem dzieci. Szybko okazało się, że jest to trójka poszukiwanych dzieciaków. Na szczęście nic im się nie stało i nie były w tym czasie przez nikogo zaczepiane.

Podczas rozmowy z nimi okazało się, że w pewnym momencie postanowiły przerwać zabawę przed domem i następnie samodzielnie pójść na ul. Jagiellońską (przeciwny koniec miasta) do miejsca pracy mamy. Przeszły głównymi ulicami Zakopanego w rejon dworca PKP. Tym razem wszytko dobrze się skończyło. Policjanci pod Tatrami niemal każdego dnia otrzymują zgłoszenia o zagubionych w tłumie dzieciach, ale i osobach dorosłych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Apelujemy!!!

Drogi rodzicu, opiekunie! W czasie wakacji bądź szczególnie wyczulonym na ewentualne zagrożenia, bo najlepszym działaniem jest zapobieganie tragedii. Podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzież mają dużo wolnego czasu, niestety nie zawsze korzystają z niego najlepiej. Zainteresuj się tym, co robi Twoje dziecko w wolne dni, gdzie i z kim wychodzi. Natomiast najmłodszym postaraj się zapewnić opiekę na czas Twojej nieobecności.

źródło: Policja Zakopane