3 OBYWATELE MOŁDAWII PODEJRZANI O POMOCNICTWO PRZY NIELEGALNYM PRZEKRACZANIU GRANICY WPADLI NA PUNKCIE KONTROLNYM W TRYWIEŻY

 

W nocy w Trywieży, policjanci z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli toyotę oraz jadącego tuż za nią busa. Toyotą podróżowało 2 obywateli Mołdawii – 20 i 19-latek. Jadącym za nimi peugeotem kierował ich 47-letni rodak. Mężczyzna w części ładunkowej przewoził 7 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Okazało się, że wszyscy trzej Mołdawianie zamieszani są w proceder związany z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

Dziś tuż po północy, policjanci z krakowskiego oddziału prewencji, na punkcie kontrolnym w Trywieży zatrzymali toyotę na warszawskich numerach rejestracyjnych oraz jadącego tuż za nią busa z bydgoskimi tablicami. Toyotą podróżowało 2 mężczyzn. Byli to obywatele Mołdawii – 20 i 19-latek. Jadącym za nimi peugeotem kierował ich 47-letni rodak. Mężczyzna w części ładunkowej busa przewoził 7 mężczyzn. Okazało się, że byli to obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Mundurowi ustalili, że wszyscy trzej Mołdawianie zamieszani są w proceder związany z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że wobec 47-latka wydano decyzję nakazującą powrót do kraju. 3 obywatele Mołdawii oraz osoby, które nielegalnie przebywały na terenie Polski zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Hajnówka