Bezpiecznie podczas Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju

W dniach 28-30 grudnia ubiegłego roku w Hali Lodowej MOSiR w Krynicy-Zdroju miało miejsce zakończenie Turnieju Finałowego Pucharu Polski w hokeju na lodzie, w którym cztery najlepsze zespoły Tauron Hokej Ligi rywalizowały o prestiżowe trofeum. O bezpieczeństwo uczestników i kibiców tego wydarzenia sportowego troszczyli się policjanci z Nowego Sącza, wspierani przez funkcjonariuszy z Małopolski i Śląska.

Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie w Krynicy-Zdroju był masową imprezą o podwyższonym ryzyku, co stawiało przed służbami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie tego wydarzenia dodatkowe wyzwania. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymali wsparcie od funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz jednostek powiatowych Policji w Gorlicach, Wadowicach i Oświęcimiu.

Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podczas przejazdu autokarów z kibicami poszczególnych drużyn, monitorowali sytuację na drogach dojazdowych do Krynicy-Zdroju oraz głównych ciągach komunikacyjnych uzdrowiska. Ich głównym zadaniem było utrzymanie płynności ruchu w przypadku ewentualnych utrudnień komunikacyjnych. Wspólnie ze Strażą Miejską w Krynicy-Zdroju patrolowali także rejon Hali Lodowej oraz inne miejsca, gdzie zgromadzeni byli kibice. Policjanci zwracali uwagę na porządek publiczny i przeciwdziałali ewentualnym naruszeniom prawa, przy wsparciu policjantów operacyjnych.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów, przedstawicieli innych służb, w tym Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju, oraz organizatorów tego wydarzenia sportowego, nie odnotowano żadnych incydentów czy zakłóceń porządku publicznego.