Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych i solarnych oraz pomp ciepła

 

 

Od października Nasz Punkt posiada w ofercie ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych i solarnych oraz pomp ciepła. Jest to nowy produkt PZU EKO ENERGIA skierowany do gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych, które wykorzystują energię wytwarzaną przez fotowoltaikę, instalacje solarne i pompy ciepła na własny użytek.

Co ubezpieczamy:

Ochroną możesz objąć urządzenia do wytwarzania energii na własny użytek zainstalowane np.: wewnątrz i na zewnątrz Twojego domu, budynków gospodarczych lub w ogrodzie. Ubezpieczamy:

  • instalacje fotowoltaiczne (w tym ładowarki samochodowe i akumulatory do fotowoltaiki),
  • instalacje solarne, czyli kolektory słoneczne,
  • pompy ciepła.

W ubezpieczeniu urządzeń eko od wszystkich ryzyk, PZU zapewnia ochronę ubezpieczeniową od wielu zdarzeń, które nie są wyłączone w OWU.

Ekstremalne warunki pogodowe

Huragan może oderwać Twoją instalację od budynku. Porywane przez silny wiatr przedmioty i gałęzie drzew, mogą na nią spaść i ją potłuc. Coraz gwałtowniejsze i częściej występujące opady gradu mogą spowodować uszkodzenie paneli fotowoltaicznych, a nawet obić zewnętrzną jednostkę pompy ciepła.

 Awaria

Awarie mogą się pojawiać wskutek błędów instalatora, przy nieodpowiednim zabezpieczeniu przewodów lub zacienieniu części paneli solarnych.

 Kradzież i dewastacja

Nieznany sprawca może ukraść lub zniszczyć zewnętrzne części instalacji montowane na ścianach budynku, np. falownik lub jednostkę zewnętrzną pompy ciepła.

Uszkodzenie przez zwierzęta

Dzikie zwierzęta, takie jak kuny mogą przegryźć kable, a dzikie ptaki mogą uszkodzić instalację przez gniazdowanie. Takie zdarzenie również obejmujemy ochroną.

 Stłuczenie

Twoje panele mogą się stłuc w wyniku niewłaściwej instalacji lub konserwacji. Mogą je też uszkodzić złamane, spadające gałęzie z pobliskich drzew.

Ogień

Instalacja może również spłonąć. Pożar może być skutkiem wadliwego działania instalacji fotowoltaicznej lub zaprószeniem ognia w domu lub jego okolicy.

Inne wypadki ubezpieczeniowe

Ochrona działa też przy wielu innych niespodziewanych zdarzeniach, jeśli tylko nie są wyłączone z odpowiedzialności.

Rozszerzenie ubezpieczenia

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej można rozszerzyć o dodatkowe opcje:

Przerwa w działaniu instalacji fotowoltaicznej

Jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna zostanie uszkodzona lub zniszczona w wyniku zdarzenia objętego ubezpieczeniem od wszystkich ryzyk, dodatkowo wypłacimy odszkodowanie za stratę finansową, którą poniesiesz w efekcie przerwy w produkcji energii przez instalację fotowoltaiczną. Odpowiadamy do 180 dni przerwy w produkcji energii.

Niższa produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej możesz dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie niższej produkcji energii elektrycznej. Wypłacimy Ci odszkodowanie za stratę finansową, którą poniosłeś w związku z mniejszą produkcją energii. Produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną powinna być mniejsza o przynajmniej 20% lub o maksymalnie 60% niż zakładana. Mniejszą produkcję mogą powodować np. niekorzystne warunki atmosferyczne (zbyt małe nasłonecznieniem lub zbyt wysokie temperatury).

 

Skorzystaj z oferty naszego Punktu i uzyskaj 10% dodatkowej zniżki:

Związkowy Punkt Informacyjny

Kredytowo-Ubezpieczeniowy

                                                                                                                     ul. Mogilska 109 Kraków

Tel. 660 462 284 lub 694 969 044

E-mail: biuro@instytutfinansow.com.pl

Zapraszamy

Dokumenty do pobrania:

Ogólne warunki ubezpieczenia PZU Eko Energia: tutaj

Warianty ubezpieczenia: tutaj

źródło: nszzp-malopolska.pl