„LATO Z KWP”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom policjantów, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster, Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP oraz OPP w Krakowie przygotowali kolejną ofertę aktywnego wypoczynku, przeznaczoną dla funkcjonariuszy KWP oraz OPP w Krakowie oraz członków ich rodzin.

Misją nowego projektu jest ponadpokoleniowe i rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz poznawanie lokalnych atrakcji turystycznych. Stąd zaproponowano udział w akcji „Lato z KWP”, skierowanej do dzieci spędzających wakacje w domu.
W dniu 10 lipca 2020 r. miało miejsce uroczyste rozpoczęcie cyklu wakacyjnych spotkań dla dzieci, które będą organizowane w różnorodnych, nietuzinkowych i ciekawych miejscach, gdzie można aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Pierwsze spotkanie  – ognisko z kiełbasą oraz gry i zabawy – odbyło się w Dolinie Będkowskiej, w gospodarstwie agroturystycznym „Brandysówka”. Niechaj reklamą tego miejsca będzie opis, który możemy znaleźć na ich stronie internetowej: „Na liryczny klimat tego miejsca składa się bajkowy krajobraz zamknięty między zboczami doliny, melodia potoku z akompaniamentem świerszczy i szumem pobliskiego wodospadu, czy wreszcie harmonia zapachów leśnej głuszy skontrastowana wonią pieczonych w ognisku kiełbasek”(…). Dolina Będkowska to największa, a być może i najpiękniejsza z dolin Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Posiada unikalne walory estetyczno-krajobrazowe (skałki wapienne, rzeka, lasy, łąki, wodospad, jaskinie), przyrodnicze, geologiczne, a także historyczne.

Pogoda dopisała, więc mogliśmy obejrzeć lokalne cuda natury – Wodospad Szum oraz skałki wapienne, w tym tzw. „Dupę Słonia”. Dodatkowo każdy uczestnik został wyposażony w materiały dydaktyczne dotyczące turystyki lokalnej.

Do współpracy w naszym projekcie pozyskaliśmy uczniów z klas policyjnych i wojskowych z zaprzyjaźnionego Technikum Komunikacyjnego Nr 25 w Krakowie, którzy kolejny raz pomogą organizować gry i zabawy dla dzieci.