MISTRZ MOWY POLSKIEJ

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji “Mistrz Mowy Polskiej 2020” Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk został Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk. Jest to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla wszystkich policjantów i pracowników polskiej Policji.

W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. miał miejsce dwudziesty finał konkursu na najlepiej mówiących Polaków. Udało się go zorganizować pomimo trudnej sytuacji pandemicznej. Gala finałowa odbył a się on-line tak jak większość tegorocznych wydarzeń kulturalnych. Decyzją Jury tytuły Mistrzów Mowy Polskiej zdobyli: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Tomasz Raczek, Jerzy Sosnowski oraz Henryk Talar.
W głosowaniu Vox Populi najwięcej głosów uzyskali ex aequo Aleksandra Buszta-Bąk oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
(Mistrz Mowy Polskiej /KGP)