POLICJANT OPP W KRAKOWIE W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY, UDZIELIŁ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UCZESTNIKOWI ZDARZENIA DROGOWEGO

Policjantem jest się cały czas, niezależnie od tego, czy jest się w trakcie służby, czy poza nią. Swoim zachowaniem udowodnił to sierż. Piotr Szczurek- funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który będąc świadkiem zdarzenia, jako pierwszy pomógł rannemu w kolizji drogowej.

W miniony piątek (14.04 br.) funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby jechał do rodziny.  W pewnym momencie, na drodze krajowej nr 94 w Przegini, zauważył jak kierujący osobowym oplem, jadący w kierunku Krakowa,  zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

Policjant, gdy podszedł do rozbitego pojazdu, zauważył, że kierowca opla ma uraz głowy oraz utracił przytomność, wówczas sierż. Szczurek udrożnił drogi oddechowe sprawcy zderzenia, dzięki czemu mężczyzna szybko wrócił do przytomności. Na miejscu zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanych (obrażeń doznał również kierowca ciężarówki) do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego utracił panowanie nad pojazdem z przyczyn chorobowych. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa, funkcjonariusze WRD KPP Kraków zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Policjanci powiadomią także organ, który wydał mężczyźnie prawo jazdy o konieczności skierowania kierowcy na dodatkowe badania  lekarskie w celu sprawdzenia, czy nie ma przeciwwskazań do kierowania przez niego  pojazdami.