Szacunek i Podziękowanie za Wzorową Postawę w Służbie – ASP. PRZEMYSŁAW FIAŁEK WSRÓD EMERYTÓW POLICJI

Dla wielu osób służba w Policji jest powołaniem, które nie tylko wymaga odwagi i zaangażowania, ale także empatii oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 22 lutego, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, insp. Jarosław Nowak, jego zastępca mł. insp. Rafał Kania,  Dowódca Kompanii II, kom. Adam Sokół, jego zastępca kom. Michał Skołyszewski oraz koledzy z kompanii, zebrali się, aby podziękować asp. Przemysławowi Fiałkowi za niezwykle oddane 16 lat służby.

Niespełna 16 lat temu, asp. Przemysław Fiałek rozpoczynał swoją drogę w Policji jako młody funkcjonariusz, pełen zapału i determinacji. Służąc w Plutonie I Kompanii Prewencji II, szybko zyskał uznanie za swoje zaangażowanie oraz profesjonalizm. Po kilku latach, dzięki wzorowej służbie i zdobytym umiejętnościom, został wyznaczony na stanowisko Dowódcy Drużyny w Plutonie III, tej samej kompanii. Jego droga nie była łatwa, ale zawsze pełna poświęcenia i pozytywnego podejścia. Przemek, znany z serdeczności i uśmiechu, nie tylko skutecznie radził sobie z trudnościami codziennej służby, ale także chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami. Jego mentorstwo nie tylko wzmacniało zespół, ale również pomagało w kształtowaniu kolejnych pokoleń policjantów.


“Przemek to nie tylko doświadczony funkcjonariusz, ale także wzór dla nas wszystkich. Jego  zaangażowanie oraz pozytywne podejście są nieocenione w naszej pracy. Dziękujemy mu za wszystkie lata oddane naszej służbie” – powiedział insp. Jarosław Nowak podczas ceremonii podziękowań.


W trakcie uroczystej zbiórki asp. Przemysław Fiałek został uhonorowany przez Dowódcę Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Dowódcę Kompanii II specjalnymi pamiątkami od kolegów za  wyjątkowy wkład w rozwój i funkcjonowanie kompanii, a także za wzorową postawę w służbie społeczeństwu.


“Jestem ogromnie wdzięczny za to wyróżnienie oraz za możliwość służby u boku tak wspaniałych ludzi. To był dla mnie zaszczyt być częścią tego zespołu i wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa” – skomentował asp. Przemysław Fiałek, podczas swojego przemówienia.


Jako wieloletni członek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP i SPKP, asp. Przemysław Fiałek zawsze był aktywnym uczestnikiem życia związkowego. Jego zaangażowanie i determinacja w działalność związkową przyniosły mu szacunek kolegów oraz pozycję lidera w środowisku policyjnym. Szczególnie istotnym momentem w jego aktywności związkowej było wskazanie na Delegata na Wojewódzką Komisję Sprawozdawczo — Wyborczą NSZZ Policjantów w czasie wyborów w 2022 roku. Jako Delegat na Wojewódzką Komisję Sprawozdawczo-Wyborczą NSZZ Policjantów, Przemysław Fiałek miał okazję reprezentować głos swoich kolegów, przyczyniając się do podejmowania decyzji ważnych dla całego środowiska policyjnego. Jego zaangażowanie w ten obszar działalności pokazuje, że nie tylko w codziennej służbie starał się być wsparciem dla innych, ale także angażował się w szeroko pojęte działania na rzecz dobra wspólnoty policyjnej. Jego aktywność związkowa, połączona z wieloletnim doświadczeniem w służbie policyjnej, stanowiła nie tylko inspirację dla współpracowników, ale również dowód na to, że zaangażowanie w działalność społeczną może mieć realny wpływ na poprawę warunków pracy oraz życia zawodowego funkcjonariuszy. W uznaniu jego wysiłków i oddania sprawom związku, koledzy związkowcy postanowili wyrazić swoją wdzięczność w sposób szczególny, obdarowując go specjalnym upominkiem.

Panie Aspirancie! – Przemysław Fiałek z okazji przejścia na emeryturę, życzymy Ci niezliczonych dni pełnych radości, spokoju i spełnienia marzeń. Niech ten nowy rozdział w Twoim życiu przyniesie Ci wiele niezapomnianych chwil, zasłużonego wypoczynku i czasu na realizację pasji. Dziękujemy Ci za lata oddane służbie społeczeństwu, Twoje zaangażowanie zawsze będzie dla nas inspiracją. Niech ten czas będzie dla Ciebie pełen uśmiechu i zadowolenia. Wszystkiego najlepszego!