ZAPRASZAMY DO KRAKOWSKIEGO ZOO

 

 

Choć za oknem zima czasem biała, czasem szara i ponura krakowskie ZOO zlokalizowane w Lesie Wolskim zaprasza do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości i współpracy pomiędzy Dyrekcją Ogrodu Zoologicznego w Krakowie a Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przygotowaliśmy dla członków NSZZ Policjantów woj. małopolskiego i ich rodzin specjalną ofertę zwiedzania 15 ha ogrodu. 

Krakowskie zoo to średniej wielkości ogród zoologiczny zlokalizowany  w Lesie Wolskim. Obecnie eksponowanych jest tam ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta. Wspaniała lokalizacja w Lesie Wolskim to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Krakowa z licznymi, oznakowanymi szlakami spacerowymi. Wiele z nich przebiega w pobliżu Ogrodu Zoologicznego, który często jest celem pieszych wycieczek. W Lesie Wolskim wytyczono szlaki rowerowe i ścieżkę edukacyjną. Jest to miejsce, w którym znajduje się kilka historycznych obiektów m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz klasztor  O.O. Kamedułów.

Członkowie NSZZ Policjantów woj. małopolskiego zainteresowani taką formą wypoczynku mogą skorzystać z preferencyjnych warunków oferty, którą przedstawi pracownik NSZZ Policjantów woj. małopolskiego osobiście w sekretariacie Zarządu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 lub telefonicznie 47 83 57579 w godz. 7.30- 15.30. Zapraszamy do kontaktu!

zdjęcie: zoo-krakow.pl