Zawsze w gotowości, by ratować ludzkie życie i zdrowie

 

 

Sierżant Łukasz Burak oraz sierżant Kamil Kurcz z krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, w czasie wolnym od służby, zorganizowali działania ratunkowe na miejscu zdarzenia drogowego. Zabezpieczyli miejsce i udzielili pierwszej pomocy  poszkodowanym uczestnikom zdarzenia.

W niedzielny wieczór, 21 marca br. około godziny 20 na skrzyżowaniu drogi krajowej S7 z ulicą Igołomską w Krakowie doszło do zdarzenia drogowego. Jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie “na zielonym”, a drugi najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony na, wskutek czego doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiał kierowca i pasażerka Audi A3. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku, po czym zaczęli udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, wezwali na miejsce służby ratunkowe oraz ustalili świadka zdarzenia. Przybyłe na miejsce dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego wdrożyły Medyczne Czynności Ratunkowe i przetransportowały do szpitala poszkodowanych w wypadku – kobietę z urazem nogi, mężczyznę z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Dalsze czynności w tej sprawie przejął patrol Ruchu Drogowego wezwany przez policjantów.

Apelujemy do kierowców o rozwagę – w trakcie weekendu obserwujemy wzmożony ruch pojazdów na polskich drogach, niekorzystne warunki atmosferyczne, chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. W tym przypadku osoby miały sporo szczęścia. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

oprac: M Staruch