ZNAMY ZWYCIĘZCÓW I TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO ZW NSZZ POLICJANTÓW WOJ. MAŁOPOLSKIEGO

25 marca w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Terenowego Emerytów i Rencistów Policji przy NSZZ Policjantów w Nowym Sączu. W organizację imprezy sportowej włączył się Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KMP w Nowym Sączu.

Turniej rozpoczął się od przywitania uczestników przez Przewodniczącego OT EiRP kol. Jana Kowalika. Jak mówił Przewodniczący, celem turnieju jest między innymi zacieśnianie więzi pomiędzy funkcjonariuszami i emerytami policyjnymi. Turniej szachowy to także doskonała okazja do podtrzymania tradycji sportowych wśród policjantów i emerytów policyjnych. Wspólne granie w szachy sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i utrzymywaniu kontaktów między kolegami. Zwrócił również uwagę na znaczenie aktywności fizycznej i umysłowej w życiu człowieka, szczególnie dla policjantów, którzy wykonują pracę wymagającą dużej koncentracji.

W zawodach wzięli udział policjanci oraz emeryci policyjni garnizonu małopolskiego a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał arbiter klasy II — Pan Stanisław Gamoń. Już od pierwszych chwil wszystkim uczestnikom udzielała się atmosfera współzawodnictwa, a emocje na sali były wysokie. Podczas gry, szachiści starali się zachować spokój i skupienie, a ich myśli koncentrowały się na planszy i decyzjach, które muszą podjąć. Jednocześnie, starali się zminimalizować wpływ emocji na swoją grę. Na sali momentami słychać było tylko tykanie zegara szachowego, który nieubłaganie odmierzał ustalony czas gry.

Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju został kol. Bogdan Tarasek reprezentant OT EiRP w Nowym Sączu, który pokazał swoje umiejętności i konsekwencję w każdej partii. Drugie miejsce zajął kol. Damian Obrzud reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Wieliczce,  który pokazał świetną formę i wysoki poziom gry. Trzecie miejsce zajął kol. Filip Jamrozik reprezentant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który również zagrał bardzo dobrze, ale nieco mniej szczęścia miał w dwóch partiach.

Ceremonia nagrodzenia odbyła się w uroczystej atmosferze, w obecności I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu mł. insp. Adama Bukańskiego, Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego podinsp. Grzegorza Gubały, Przewodniczącego OT EiRP Jana Kowalika, Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów przy KMP w Nowym Sączu kom. Jakuba Mółki oraz sędziego turnieju Stanisława Gamonia. Zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, kol. Grzegorza Gubały, puchary, upominki oraz dyplomy, które będą dla nich wspaniałą pamiątką po tym wydarzeniu. Każdy z uczestników otrzymał również dyplom uczestnictwa.

I Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego był z pewnością nie tylko emocjonującą i pełną rywalizacji imprezą sportową, ale także wydarzeniem integrującym środowisko policjantów i emerytów policyjnych. Turniej ten z pewnością wpisał się w kalendarz sportowy i kulturalny NSZZ Policjantów oraz zachęcił do podejmowania kolejnych inicjatyw sportowych i kulturalnych.

Podczas turnieju organizatorzy zadali sobie trud, by zapewnić uczestnikom wygodne warunki i miłą atmosferę. Jednym z elementów, które z pewnością cieszyły uczestników, był poczęstunek oraz pożywny obiad. Poczucie komfortu w trakcie turnieju z pewnością wpłynęły pozytywnie na samopoczucie uczestników, którzy mieli możliwość skupienia się wyłącznie na grze i osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Organizatorzy turnieju zadbali o każdy detal, co z pewnością przyczyniło się do sukcesu całego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy turnieju byli zadowoleni z atmosfery i organizacji turnieju, a zwycięzcy z dumą prezentowali swoje puchary i dyplomy. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję wziąć w nim udział.

źródło: nszzp-malopolska.pl