SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Na co dzień pełnią służbę patrolową na terenie miasta Krakowa. W sytuacjach wymagających użycia większych sił policyjnych kierowani są w różne zakątki woj. małopolskiego. Doświadczona kadra dowódcza, zróżnicowany program szkolenia i zaangażowani policjanci to wszystko pozwala na wzorową realizację postawionych przed nimi zadań.

19.07 w godzinach wieczornych pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wystawiony przez policjantów Plutonu I Kompanii Prewencji II został skierowany do działań poszukiwawczych na terenie Olkusza za 85- letnią kobietą. Seniorka poszukiwana była przez rodzinę od kilkunastu godzin. Zapadający zmrok i długi czas od zaginięcia zmusił policjantów do zintensyfikowania czynności. Skuteczne działania policjantów OPP Kraków pozwoliły odnaleźć zaginioną kobietę w niespełna godzinę od zgłoszenia. Seniorkę odnaleziono w jednym ze składów węgla na terenie Olkusza. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przeprowadził badanie. Pacjentka nie wymagała hospitalizacji i została przekazana pod opiekę najbliższych.